Scyzoryki szwajcarskie są bardzo praktycznym sprzętem. Można korzystać z nich niemal codziennie. Oczywiście trzeba to robić uważnie, by się nie skaleczyć. Jednak zanim trafią do sklepu branżowego, muszą zostać odpowiednio wyprodukowane.

Scyzoryk ze śrubokrętem

scyzoryki szwajcarskieCały proces zajmuje dużo czasu, ale jest niezbędny, by działały dobrze i przez długie lata. Niemal każda firma do ich produkcji wykorzystuje stal. Przed jej zastosowaniem, odpowiednio się ją sprawdza za pomocą różnych maszyn. W ten sposób ma się pewność, co znajduje się w jej składzie i czy wszystkie materiały wytrzymają cały proces. Tworzy się z niej zazwyczaj cienkie arkusze, z których wycinane są ostrza. Jednak nie jest to koniec, muszą one zostać przeprowadzone przez dalsze etapy, by mogły być wykorzystywane. Po wybiciu wszystkie elementy należy wygładzić. W związku z tym najczęściej trafiają do specjalnej maszyny, która wypełniona jest ceramicznymi kamieniami. Dzięki temu, że stalowe elementy ocierają się o nie, stają się gładkie. Może trwać to nawet kilka godzin. Kolejnym etapem jest obróbka termiczna. Narzędzia muszą stać się trwałe i twarde, dlatego układane są na taśmach, które prowadzą do pieca, w którym temperatura jest bardzo wysoka. Potem polewa się je wodą, by je rozhartować i by nie były tak gorące. Poręczne scyzoryki szwajcarskie posiadają elementy, do których dodawany jest stop węgla. Jednym z nich jest śrubokręt, a konkretnie jego rdzeń. Jest on bardziej miękki, w związku z tym, by się nie połamał, dodaje się do niego wspomnianą substancję.

scyzoryki szwajcarskieTak przygotowane narzędzia trafiają do kolejnego pomieszczenia, gdzie są montowane w jeden zestaw. Zazwyczaj wykorzystywane są do tego charakterystyczne czerwone obudowy, które tworzone są także na miejscu. Oczywiście jest to wykonywane przez doświadczonych pracowników, którzy zajmują się tym od lat i dbają o precyzję każdego scyzoryka. Kiedy trafia on w ręce klientów, muszą pamiętać, by odpowiednio o niego dbać. Wykorzystuje się do tego zazwyczaj specjalny smar, który pomaga w prawidłowym wysuwaniu się wszystkich elementów. Produkcja scyzoryków szwajcarskich jest długotrwałym procesem. Dzięki temu są one tak trwałe i istnieją na rynku już od wielu lat. Wykorzystywane są przez wiele osób, a w niektórych rodzinach przechodzą nawet z rąk ojca do rąk syna. Świadczy to tylko o tym, że są wykonywane z największą starannością i dbałością o szczegóły.

Wiele firm, które się tym zajmuje, nie ujawnia swoich sekretów, co nie jest dziwne, ponieważ cały proces wymaga nie tylko odpowiednich maszyn, ale również obecności człowieka, który zajmie się ich kontrolowaniem, a także składaniem wszystkich elementów w jeden praktyczny scyzoryk.

Kategorie: Handel