Położona niecałe 20km od granicy z Republiką Czeską uzdrowiskowa miejscowość Kudowa- Zdrój to jedno z najchętniej odwiedzanych miast na terenie Ziemi Kłodzkiej. W sezonie letnim urzekająca rozległą siecią szlaków na długie górskie wędrówki czy trasy rowerowe, natomiast zimą- raj dla fanów nart biegowych oraz pobliskich stoków, umożliwiających aktywne spędzanie czasu w trakcie ferii, urlopu czy wolnych chwil w trakcie podróży biznesowych.

Atrakcje w górskiej miejscowości

atrakcje turystyczneMalownicza, kaskadowa rzeźba terenu Masywu Śnieżnika stanowi atrakcyjny plener dla fotografów. Bez wątpienia każdy, kto chociaż raz miał okazję odwiedzić Kudowę- Zdrój zakochał się w górskich widokach, które w pełni pozwalają poczuć unikatowy klimat południowego regionu Dolnego Śląska. Każdemu, kogo interesują atrakcje turystyczne na terenie Kudowy Zdrój warto polecić nie tylko miejscowe obiekty takie jak popularne uzdrowisko z pijalnią wód mineralnych czy lokalne Muzeum Zabawek, ale przede wszystkim rozległe trasy trekkingowe pełne górskiej roślinności. Zapierające dech w piersiach widoki zapewni nam wyprawa na szczyt góry Iglicznej (845m n. p. m.), gdzie w trakcie spaceru czerwonym szlakiem mamy szansę zahaczyć o magiczny Ogród Bajek, a 20minut drogi od schroniska na samej górze mieści się jedno z najważniejszych obiektów architektury Ziemi Kłodzkiej- Sanktuarium Maria Śnieżna. Rangę sanktuarium kościół uzyskał w 1968r. we Wrocławiu za pośrednictwem pełniącego wówczas urząd papieża Jana Pawła II w trakcie jednej z jego wizyt w Polsce.

atrakcje turystyczneGóry Stołowe to świetny wybór zarówno na pierwszą wyprawę w rejony południowej Polski, ale również dla osób podróżujących z dziećmi z uwagi na łagodne wzniesienia. Do innych miejsc, które warto uwzględnić w planie wycieczek należy niewątpliwie Skalne Miasto oraz Muzeum Ziemi Kłodzkiej, które możemy odwiedzić wybierając się do Jaskini Niedźwiedziej. W tym tajemniczym miejscu znajdują się aż cztery skamieniałe gniazda dinozaurów oraz efekty wieloletniego kolekcjonowania skał i minerałów charakterystycznych dla tamtejszego terenu. Odwiedzając Kudowę- Zdrój nie sposób zapomnieć o zbudowanej praktycznie w całości z czaszek pobliskiej kaplicy oraz twierdzy w Kłodzku. Po wyczerpujących górskich wędrówkach możemy odpocząć korzystając z lokalnych atrakcji, jakie oferuje uzdrowisko, w którym znajdziemy m. in. kompleks SPA i odnowy biologicznej, basen, saunę oraz wiele innych aktywności umożliwiających głęboki relaks.

Wszystkim podróżującym warto również polecić lokalną ofertę gastronomiczną tradycyjnej kuchni polskiej oraz specjały kuchni czeskiej, a wśród nich knedlicki z gulaszem czy ser smażony z dodatkami.

Kategorie: Noclegi