Osoby, które chcą spędzić wakacje w ciekawy sposób, często decydują się na wyjazdy zorganizowane. Dzięki temu wie się dokładnie, co będzie się robiło w konkretnym dniu. Pozwoli to także na zwiedzanie zabytków według konkretnej listy.

Obozy windsurfingowe dla dzieci

obozy windsurfingowePrzydaje się to, zwłaszcza jeśli wyjazd ma być organizowany z myślą o najmłodszych. Dzięki temu mają oni zapewnioną opiekę na najwyższym poziomie. Kolonie najczęściej trwają od sześciu do czternastu dni. Dzieci mają zaplanowany ten czas od rana aż po wieczór. Najczęściej rano spotykają się na wspólnym śniadaniu w stołówce albo części wspólnej. Po wspólnym zjedzeniu posiłku koloniści najczęściej idą na plaże lub na zaplanowane wcześniej zajęcia. Jeżeli wyjazd jest tematyczny (np. artystyczny lub sportowy) najczęściej w godzinach rannych rozpoczynają się aktywności związane z motywem przewodnim wyjazdu. Wśród popularnych opcji są wyjazdy survivalowe albo artystyczne. Dużą popularnością cieszą się także obozy windsurfingowe na półwyspie helskim. Mogą się na nie wybrać dzieci powyżej dziesiątego roku życia. Jeśli jedzie się taki, zaraz po śniadaniu cała grupa idzie do zatoki. Każdy trening rozpoczyna się od kilkuminutowej rozgrzewki, która ma za zadanie przygotować całe ciało do intensywnych ćwiczeń. Każdy turnus zaczyna się od nauki stania na desce czy trzymania żagla. Dzieci każdego dnia muszą także złożyć sprzęt.

obozy windsurfingowePo prawidłowym zamocowaniu deski i żagla można ruszać prosto do morza! Kurs dla najmłodszych odbywa się zawsze na płytkich wodach, dzięki czemu jest bezpieczniej. Oczywiście, przez cały czas muszą mieć na sobie kamizelki ochronne. Wystarczy kilka dni intensywnej nauki i dzieciaki śmigają z wiatrem po falach. Po skończonych ćwiczeniach cała grupa wraca do miejsca zamieszkania. Może to być hotel albo kampus dla surferów, który mieści się na Helu. Czas wolny spędzają w różnorodny sposób, w zależności od tego, czym się interesują. Bardzo często jest to jazda na różnego rodzaju deskach takich jak longboardy, ponieważ na terenie kampusy znajduje się tor do skimboardu. Dzieciaki chętnie uczestniczą też w pokazach filmów o tematyce windsurferskiej lub kitesurferskiej. Po pokazach organizatorzy turnusów często organizują spotkania ze znanymi sportowcami, którzy osiągnęli w tych dziedzinach sukcesy. Kolonie tematyczne to świetne rozwiązanie dla dzieci.

Dzięki temu cały wyjazd jest poświęcony pasji, która zajmuje dziecko najbardziej. Po tygodniu spędzonym na intensywnych ćwiczeniach dziecko będzie mogło nazwać siebie windsurferem.