W mieście najlepiej jest poruszać się rowerem miejskim, jednak na dalsze trasy odpowiedni będzie rower trekkingowy lub górski. Jest specjalnie wyposażony, choć nie wszystkie jego elementy są w modelu podstawowym (większość z nich trzeba dokupić samodzielnie).

Rowery w dobrej cenie

tanie rowery górskieCzy to oznacza, że zakup roweru górskiego pochłonie znaczną część naszego budżetu? Niekoniecznie. Po zakup roweru górskiego najlepiej jest wybrać się do sklepu z rowerami. Można w nim nie tylko obejrzeć dostępne modele i sprawdzić ich wyposażenie, ale też wypróbować pojazd oraz porozmawiać z doradcą. Pomoże dobrać jednoślad odpowiedni do naszych potrzeb i wymagań. W przypadku roweru górskiego ma to szczególne znaczenie. Rower musi być nie tylko wygodny, ale i wytrzymały. Powinien sobie poradzić na wyboistym szlaku w lesie, ale też na zwykłej drodze miejskiej. Musi mieć dobrej jakości opony i wytrzymałą ramę. Nie bez znaczenia jest też solidne i amortyzowane siodełko. Czy to oznacza, że za dobry pojazd na dwóch kółkach przyjdzie nam wiele zapłacić? Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od roweru oraz jakie ma podstawowe wyposażenie. Jeśli jest to nasz pierwszy tego typu rower, wiele rzeczy będziemy zmuszeni dokupić. Jeśli jednak wymieniamy swój dotychczasowy jednoślad na nowszy, wiele jego elementów mamy już najpewniej kupionych i wystarczy je jedynie przełożyć (na szczęście w większości są to części uniwersalne, pasujące do rowerów różnych marek). Tanie rowery górskie na wycieczki również są dostępne.

tanie rowery górskieI niech nie zmyli nas niska cena, bo nie oznacza ona, że mamy do czynienia z produktem słabej jakości. Najczęściej są to jednoślady pozbawione akcesoriów, jednak wyprodukowane z najlepszych części, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Nie rdzewieją i nie pękają pod wpływem warunków atmosferycznych (nie szkodzi im deszcz czy promienie słoneczne). Są przy tym komfortowe dla użytkownika. Dostępne są modele uniwersalne, przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. W specjalistycznych sklepach można też kupić rowery dostosowane do kobiecej lub męskiej budowy ciała. Powstały z myślą o osobach, które wiele podróżują na jednośladzie. Dziś wielu z nas wybiera aktywny wypoczynek. Kupujemy specjalne zaczepy do bagażnika samochodu i wyjeżdżając na wakacje, bierzemy jednoślady dla całej rodziny.

Są to często rowery górskie, które dobrze poradzą sobie na szlakach oraz polnych drogach. Można na nich przemierzyć wiele kilometrów. By jednak taka wyprawa była pełna dobrych wspomnień, trzeba zadbać o wybór jak najlepszego modelu.