W ostatnich latach Polacy coraz częściej jako cel swoich podróży wybierają zagranicę. Wynika to z kilku przyczyn. Jedną z nich są coraz tańsze bilety lotnicze. Nie da się ukryć, że dzięki internetowi, mamy więcej opcji noclegowych.

Spływy są przyjemne

spływy kajakoweJednak wciąż najpopularniejszymi miejscami na urlop wciąż pozostają polskie miejscowości. Najchętniej wybierane są góry oraz morze. Jak jednak można zauważyć, bardzo modne w ostatnim czasie stały się wakacje na Mazurach. Jeszcze do niedawna nie doceniano piękna Krainy Wielkich Jezior. W Polsce to jeden z najpiękniejszych regionów. Kojarzy się on przede wszystkim z jeziorami i żaglami. Jednak tak naprawdę, ma on do zaoferowania dużo więcej. Oczywiście te najciekawsze atrakcje związane są jeziorami. Do takich należą spływy kajakowe na Mazurach. Takie spędzanie czasu to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Nie tylko uprawiamy sport, ale również zwiedzamy i podziwiamy piękno natury. Na Mazurach istnieje wiele szlaków kajakowych. Te najsłynniejsze mają wielu fanów, przyciągając w każde lato mnóstwo turystów. Podobnie jak w przypadku innych dyscyplin sportowych, także spływy kajakowe występują w różnych opcjach.

spływy kajakoweMogą być mniej lub bardziej ekstremalne. Te pierwsze przeznaczone są dla amatorów, natomiast te drugie będą bardziej odpowiednie dla doświadczonych kajakarzy. Można je także podzielić na indywidualne i zorganizowane. Jeśli ktoś lubi rywalizację lub jest początkujący warto zdecydować się na pływanie z grupą, ponieważ wtedy możemy czuć się bezpieczniej. Warto wiedzieć, że spływowi zorganizowanemu często towarzyszą inne atrakcje, takie jak biwak po każdym pokonanym etapie. Można wtedy się zintegrować z grupą i poznać towarzyszy podróży. Niektórym z nich towarzyszy również nocleg na łonie natury, można też wybrać bardziej komfortową wersję i nocować w hotelu. Dla kogo są spływy kajakowe? Wbrew pozorom nie jest to trudny sport. Jak do każdego trzeba trochę potrenować, aby złapać formę. To nie tylko opcja dla osób, które są aktywne i wysportowane. Niepodważalną zaletą są dodatkowe korzyści. To wspaniała przygoda, dzięki której będziemy mieli niepowtarzalną okazję podziwiać przepiękne krajobrazy, a tych, jak wiadomo na Mazurach nie brakuje. Tego typu formy spędzania wolnego czasu są bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach, ponieważ pozwalają oderwać się od miejskiego zgiełku i codzienności.

Jest to nie tylko dobre dla naszego zdrowia i kondycji, ale pozwala się także zrelaksować i zapomnieć o codziennych obowiązkach. Spływ kajakowy to także doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną lub przyjaciółmi.